اهمیت کلیدواژه‌ها

دیوار جلویم را که نگاه می‌کنم سه برگه چسبیده پر از کلمات کوچک که زیر یکدیگر ردیف شده‌اند. عمل‌گرایی، اشتیاق، موفقیت، نکاتی برای زندگی، تولید محتوا، تداوم و…

حالا هم تصمیم گرفته‌ام دست بگذارم روی کاری که گردنی کلفت‌تر از گردن من می‌خواهد و می‌دانم اصلا بعید نیست گند بزنم. همین کلیدواژه‌ها هستند که به گرفتن این تصمیم وادارم کردند. عمل‌گرایی، تولید محتوا، موفقیت و تداوم. باید شروع کنم، جدی‌تر از پیش.

قرار بر این است که توی اینستاگرام شروع به لایو گذاشتن کنم. قرار است از نوشتن بگویم و کتاب و هر موضوعی که به ذهنم برسد و فکر کنم مفید است. فکر می‌کنم آدم تا جدی و جدی‌تر نشود در کارش دائماً فکر می‌کند به اندازۀ کافی خوب است و یک جایی روی مقداری خاص درجا می‌زند، همانطور که من زدم. حالا هم دارم خودم را هُل می‌دهم تا از نو راه بیوفتم.

دیوار جلویم را که نگاه می‌کنم می‌دانم که اوج نشست‌های نوشتاری‌ام که تا شش هفت هزار کلمه قد داده است را محتاج همان‌هام، اوج کتاب خواندنم که یک کتاب در روز بوده، اوج بیدار ماندنم و بازنویسی متن‌هایی که نسخۀ اول‌شان به جز برای آتش زدن به درد کاری دیگر نمی‌خورد و بخش زیادی از خیلی کارهای دیگر را. و می‌دانم که خیلی مهم است آدم برای خودش کلماتی تعیین کند و بهشان اهمیت دهد.

داشتن مجموعه‌ای از کلیدواژه‌ها مثل تابلوهای توی جاده هستند، مانع از گمراهی می‌شوند و مسیر را به خوبی معلوم می‌کنند.

و حالا هم رسیده‌ام به لایو. به کاری که هر بار موقع انجام دادنش گلویم خشک می‌شود و ترس از گند زدن برم می‌دارد. و دارم فکر می‌کنم که اولین لایو را به این اختصاص دهم که چطور با ترس‌هامان مواجه شویم، چطور بترسیم و ادامه دهیم، چطور با گلوی خشک لایو برگزار کنیم و چطور وقتی از روی متن خودمان اشتباه می‌خوانیم گندمان را جمع کنیم و کسی متوجه نشود، همانطور که برایم پیش آمده.

امید دارم که این تلاش جوابگو باشد، نه اینکه قرار باشد بر عالم‌وآدم تاثیر بگذارند، حداقلش این است که خودم در این مسیر به آدم بهتری تبدیل می‌شوم و این رسیدن به همان هدفی‌ست که کلیدواژه‌ها تکرار می‌کنند: موفقیت.


پیشنهاد می‌کنم حتما این کار را امتحان کنید و برای خود یک‌سری کلیدواژه تعیین کنید که هدف‌تان و راه رسیدن به آن را روشن می‌کنند و با هر بار دیدن‌شان برای‌تان تکرار می‌شوند.

4 thoughts on “اهمیت کلیدواژه‌ها

  1. سلام
    صادقانه و واقعی بودن متن ات به نظر من در کنار رووونی ویژگی اصلی پست ات که جالبش میکنه
    بخش گلوی خشک واقعا خوب بود..
    اقا من همچنان با قدرت دنبال کننده سایتتم ، ادامه بده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *