این پست نتیجۀ اخلاقی دارد

از پنجاه روز پیش به خودم قول دادم که هر روز یک پست در سایت منتشر کنم و امروز که قرار بود پنجاهمین پست را بگذارم واقعا ماندم از چه بنویسم.

این که در مسیر تولید محتوا با کمبود ایده روبه‌رو شوید اصلاً عجیب نیست من اما ایده دارم و نمی‌دانم چه کنم. در واقع مشکل اصلی‌ای که من را آزار می‌دهد کمال‌گرایی‌ست که باعث شده آرشیوی از یادداشت‌های نوشته شده اما منتشر نشده را در کامپیوتر قرار دهم اما سراغ‌شان نروم و همیشه بنالم.

هدف اولیه‌ای که برای منتشر کردن پست‌ها در سایت برای خودم تعیین کرده بودم این بود که از هشت اسفند تا زمان عید روزی یک پست بگذارم و بس. اما عید که شد نشستم برای خودم حرف‌های گنده گنده زدم که نه تو می‌توانی، تو بله، تو خوبی و مخ خودم را زدم که قراردادم را شش ماهه تنظیم کنم. یعنی از امروز که پنجاهمین پست را بگذارم هنوز صدوسی پست دیگر باقی‌ست که چهار ماه و ده روز دیگر طول می‌کشد تا بنویسم و بگذارم‌شان و معلوم نیست چند بار دیگر از نو بیایم و همین حرف‌ها را با کلماتی دیگر بگویم.

اما این را بدانید که اگر قصد به چالش کشیدن خود را دارید این اصلا راه خوبی نیست که برای زودتر بالا رفتن پله‌ها را پنج‌تا پنج‌تا طی کنید چون روی پنج پلۀ سوم متوجه می‌شوید که از وسط جر خورده‌اید.

در ضمن این پست صرفا برای این بود که از نو اعلام کنم مشغول به چه کاری هستم تا انگیزه یا اجباری ایجاد شود و حداقل پیش خودم دروغگو نشوم و صدوسی پست بعدی را هم بنویسم.

نتیجه اخلاقی این پست هم این است که درست چالش انتخاب کنید.

 

تعهدنامه: (+)

2 thoughts on “این پست نتیجۀ اخلاقی دارد

  1. دقیقاً. به شخصه چندین بار اون اوایل کار از زیر بار روزانه منتشر کردن در رفته ام:) الان فکر کنم سه ماه یا بیشتره که دارم هر روز مطلب منتشر می کنم و واقعاً خییلی کار سختیه! بدبختی هم اینه که هر چی بیشتر بنویسی بیشتر کم میاری:/ و بله با اون بحث کمال گرایی بنده هم خیلی دست و پنجه نرم می کنم. اصلا همونه که کار رو سخت میکنه. همین وسواسی که می خواد یک چیز بی عیب و نقص منتشر کنیم و اون قدر بهمون فشار میاره که معمولاً نتیجه اصلاً عالی نمیشه!:))
    واقعاً به اونایی که راحت و رها می نویسن و منتشر می کنن حسودیم میشه. ولی از کجا معلوم؟ شاید اونا هم کلی یا کمی با این موضوع دست به گریبانن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *