بهره‌وری بهتر با تکرار حاصل می‌شود

این روزها پیاده‌روی بخشی اساسی از برنامۀ روزانه‌ام شده و تا مسافتی خاص قدم می‌زنم و بعد در نقطه‌ای خاص می‌نشینم و تا ساعتی معین می‌نویسم و از نو قدم‌زنان برمی‌گردم. این یک کار تماماً تکراری است اما چیزی که به این کار پتانسیل نو و فراتری بخشیده است تکرارش است.

اگر اولین نوشته‌ام را در شروع این کار بخوانید سرتاپا شرح‌حال‌نویسی است و از سگ‌ها گفته‌ام، از آدم‌ها گفته‌ام و از هر چیزی که به چشم آمده اما هیچی در خودم عمیق نشده‌ام تا به چیزی فراتر دست یابم. البته به خودم حق می‌دهم، آدم تا با جایی اُخت نشود نمی‌تواند به خوبی در آن متمرکز شود و از تمام پتانسیل‌اش استفاده کند.

بعد از چیزی حدود سه هفته که برنامه‌ام به این شکل در آمده امروز به خوبی تغییر تمام‌قد نوشته‌هایم را حس کردم و حرف‌هایی که می‌زدم کلماتی بود که از درونیات و خودم ریشه می‌گرفت، نه صرف به اینکه هر چه به چشمم می‌آید را شرح دهم.

به اعتقاد من عمیق شدن در هر امری این را می‌طلبد که خود را به شیوه و ساختار آن عادت دهیم و تا قبل از عادت کردن به هر چیزی نباید توقع سطح مطلوبی از بازدهی را در آن داشته باشیم و همین که در تلاش برای ایجاد عادت‌های عمیق‌سازی خود در مسئله‌ای داشته باشیم باعث رشد کردن در آن مسیر می‌شود.

2 thoughts on “بهره‌وری بهتر با تکرار حاصل می‌شود

  1. دقیقاً. این تکرار یه جادوی خاصی داره. همیشه فکر می کردم کسل کننده است اما از وقتی که سعی کردم تو زندگیم بیشترش کنم تازه فهمیدم چه اکسیریه:)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *