اگر می‌خواهی یاد بگیری تجربه کن

به توصیۀ یکی از دوستانم نقاشی کشیدن با لوازم آرایشی را شروع کردم و به قطع می‌توانم بگویم یکی از شیرین‌ترین تجربه‌هایم در نقاشی بود.

به استقبال تجربه‌های نو رفتن قبلاً برایم ترسی بود که مانع از آغاز هر مسیر نویی می‌شد و به تکرار مکررات وادارم می‌کرد اما این روزها که به شدت در پی کشف کردن دنیای اطراف و به خصوص دنیای خودم هستم به این یقین رسیده‌ام که ارزش تجربه کردن بیش از چیزی است که فکر می‌کنیم.

همین امشب که مشغول طراحی‌ای با رژلب بودم به قسمت سایه زدن رسیدم و هر کسی که یک بار نقاشی کشیده باشد هم می‌داند نشان دادن درست نوردهی در طراحی چقدر می‌تواند سخت باشد اما چیزی که فهمیدم این بود که سختی یا آسانی کار بسته به ابزاری که با ان کار را پیش می‌بریم می‌تواند متغیر باشد و بسیار ساده‌تر از قبل سایه‌ها را طراحی کردم.

چهار ماه اول امسال تا به اینجا برای من سراسر تجربه بوده است، تجربه‌های تلخ و تجربه‌های شیرین، تجربه‌های خودخواسته و تجربه‌های ناخواسته و… اما وجه اشتراک همه‌شان این بوده که اندوختۀ ذهنی من را برای ادامه زندگی بیشتر کرده‌اند.

جمله‌ای که امروز بعد از نقاشی کشیدن جلوی چشمم به دیوار چسباندم این است:

اگر می‌خواهی یاد بگیری تجربه کن.

2 thoughts on “اگر می‌خواهی یاد بگیری تجربه کن

  1. توصیه ای که من هم به هر کسی که سودای توسعه شخصی داره می کنم. بدون تجربه کردن هیچ وقت نمی تونیم بفهمیم توی چه کارهایی استعداد داریم و اصلا از چه کارهایی خوشمون میاد. من تا وقتی شروع به نوشتن نکردم یا تا وقتی به فلسفه نپرداختم نمی دونستم که چقدر دوستشون دارم. آفرین اباصالح.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *