تلاش جدید یک عاشق رشد

در حال برگشتنم. همۀ کارها بهتر پیش می‌روند. آدمی نیستم که به رُند شدن ساعت و دقیقه‌هایش یا که روز و هفته‌ای از ماه و سال خاصی اعتقاد داشته باشم و اینطور است که هر لحظه‌ای میل انجام دادن کاری را حس کنم دست به کار می‌شوم.

تصمیم جدیدم این شده که پست‌های سایت را زودتر از قبل بگذارم. قطعاً عادت‌های هر آدمی متفاوت است و شیوۀ زندگی من اینطور است که 24 ساعت یک روز برایم با دیگران متفاوت است. من اینطورم که الان بیدار می‌شوم و تا وقتی که می‌خواهم بخوابم را امروز حساب می‌کنم؛ روزهایی کاملاً بی‌ربط به آنچه که تقویم نشان می‌دهد.

قطعاً پست گذاشتن مداوم به صورت روزانه برای هر کسی سخت است و می‌دانم این کار یکی از سخت‌ترین چالش‌های زندگی‌ام است تا به اینجا. هر روز باید بیایم از چیزی بنویسم که به گمانم ارزش خواندن دارد، خوب باشد یا که خیلی هنر کند و بتواند خواننده‌ای را تا همین جای متن همراهش بیاورد. کم پیش نمی‌آید که بگویم به درک دیگر پست نمی‌گذارم یا اینکه دلم بخواهد سرم را بزنم توی دیوار اما خب می‌دانم آدم برای رسیدن به آنچه که می‌خواهد باید دائماً در تلاش و تکاپو باشد و این سختی‌ها را هم به جان بخرد، حداقلش این است که یک آدم خستۀ در حال حرکت بهتر از یک آدم خسته و بی‌حرکت است در زندگی.

این تصمیم هم اینطوری حاصل شد که فکر کردم بهتر است به جای پست گذاشتن از روی حس خستگی و اجبار در آخر شب‌ها، ساعتش را به عقب‌تر بکشانم و ذره‌ذره آماده‌اش کنم و هم خودم راحت‌تر باشم و هم آن کسی که سایتم را می‌خواند. و البته می‌دانم این هم کار سختی است اما چه کسی در زمان شروع تضمین کرده بود که کار آسانی است؟ اصلا کسی تضمین کرده بود؟ نه. من هم مثل خیلی‌های دیگر ازآن دیوانه‌های رشدم که خودم را می‌کشم تا بتوانم خوب زندگی کنم، در نزدیک‌ترین حالت به ایده‌آل‌های ذهنمی‌ام.

 

4 thoughts on “تلاش جدید یک عاشق رشد

  1. خیلی عالیه متاسفانه من هم در گذاشتن محتوا توی سایت گاهی دچار وسوسه‌ی به درک گفتن هستم یا اینکه گاهی هم از روی فشار زیاد سرم را می‌خواهم بکوبم توی دیوار!
    به هرحال این راهی است که انتخاب کردیم و به قول شما یک آدم خسته‌ی در حال حرکت بهتر از یک آدم خسته‌ی بی حرکت است. نویسا بمانی اباصالحِ خوش‌نویس!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *