خوشبختی

فليسين ماريسو:
خوشبختي در اين است كه شخص بداند كه چه مي خواهد و آنچه را آرزو دارد مشتاقانه بخواهد.


این روزها کلیدواژه‌هایی که برای جستجو در گوگل استفاده می‌کنم تماماً دگرگون شده‌اند، انگار که یک معنای گم شده را جستجو می‌کنم و این معنا یافت شدنی نیست بلکه با تلاش مداوم حس می‌شود؛ چیزی شبیه به اینکه شما ورزش کنید اما قرار نباشد به بدن ایده‌ال برسید اما خود امر ورزش کردن برای‌تان لذتبخش است.

این قصار را هم در یکی از جستجوهای گوگل پیدا کردم و فکر کردم بد نیست به اشتراکش بگذارم، شاید یک نفر این موضوع برایش یادآور شود که قرار است از کجا به کجا برسد، از چی به چی تبدیل شود و بداند آن چیزی که می‌خواهد دقیقاً چه چیزی است.

علاقۀ این روزهایم به معنای زندگی از این ریشه گرفته که بسیار از این و آن شنیده‌ام که: چرا اینطور شده‌ای؟ و هر چقدر هم که فکر می‌کنم، نمی‌دانم چطور شده‌ام و نمی‌دانم چرا درک تفاوت‌ها اینقدر سخت است. اگر دقیق‌تر بخواهم موضوع را شرح دهم اینطوری است که از افراد بسیاری این را شنیدم که تو افسرده‌ای و اما خودم دائماً آن لبخند درونی‌ام را حس می‌کردم و همین باعث شد بیشتر در معنای زندگی دقیق شوم.

فکر می‌کنم همه چیز برگشتی به معنای زندگی‌مان دارد. هر کسی چنان خوشبخت است که به معنای زندگی‌اش ربط دارد. شاید برای یک شاعر غمگین شادی، نوشتن یک شعر غمگین باشد و شاید برای آدمی شاد، شادی زدودن غم از دل این و آن باشد. اما چیزی را که می‌توانم به قطع بگویم خوشبختی این است که با همان حس و حال درونی‌مان که فرقی هم نمی‌کند چگونه باشد، دائماً در شوق رسیدن به یک هدف باشیم و هدف‌مان را مشتاقانه بستاییم.

2 thoughts on “خوشبختی

  1. به نظر من خوشبختی یعنی به خاطر دیگران علایقت را فدا نکنی و در کنار زندگی کاری، خانوادگی، درسی و … به علایقت برسی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *