فواید دفترچه یادداشت | دفترچه یادداشت به چه درد می‌خورد؟

خیلی خیلی پیش آمده که داستان‌هایم از دل نوشته‌هایم در دفترچه یادداشت بیرون آمده باشند. اما چطور؟

داشتن یک دفترچه یادداشت همراه یعنی ثبت حداکثری تمام ایده‌های روزمره.

بخش زیادی از حرف قشنگ‌های شخصیت‌ها داستانم را من صاحب نیستم و خودشان هم همینطور، مثلاً یکی‌شان را مامانم گفته یا یکی دیگر است که ی از زبان مادربزرگم شنیدم و حتی عموهایم که خیلی کم می‌بینم‌شان هم در دیالوگ‌نویسی داستان‌هایم تاثیرگذارند.

اگر سعی بر این دارید که همه چیز را به ذهن بسپارید برای‌تان آرزوی موفقیت می‌کنم اما مطمئنم که هرگز به اندازۀ زمانی که افکارتان را در دفترچه ثبت می‌کنید موفق نخواهید بود.

اصلا من در دفترچه یادداشتم نقاشی هم کشیده‌ام. یک دفترچه یادداشت فقط مختص به نوشتن نیست. شما می‌توانید برگ‌های گل‌های مختلف را در آن بچسبانید، می‌توانید نقاشی کنید، بنویسید یا حشره چسبانی را امتحان کنید.

اگر دغدغه‌تان این شده است که از کجا ایده بیاورید همیشه یک دفترچه یادداشت داشته باشید. ایده‌ها عاشق ثبت شدنند. شخصیت آخرین داستانم کسی است که امروز در آرایشگاه دیدم. از همان آدم‌هایی که سعی می‌کند خودش را به همه بچسباند و دوست داشتنی شود و از همین جهت حالت را بهم می‌زند. و مطمئنم ترسیم خطوط چهره‌اش هرگز بدون ثبت در یک دفترچه یادداشت به این خوبی نمی‌شد.

 

 

2 thoughts on “فواید دفترچه یادداشت | دفترچه یادداشت به چه درد می‌خورد؟

  1. بله خیلی می تونه به درد بخور باشه. از زمان دبیرستان عادت کردم همیشه یه دفترچه توی کیفم باشه. تو جاده، وسط مهمونی، زنگ تفریح هر جایی که می شد یه چیزی می نوشتم. هم ایده ثبت می شه، هم ایده میده، هم در آینده خاطره میشه:)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *