دوری برای نزدیکی

از تمام صفحات مجازی‌ام تا حدی که در تنهایی رسانه‌ای نپوسم، برای مدتی استعفا دادم.

تقریبا بیست سی نفری آمدند و دلیل پرسیدند که البته همه یک جواب را شنیدند و پنج شش نفری هم قصد به پشیمان کردنم داشتند، اما بر این معتقدم که دیگران وقتی مشورت می‌دهند با آنچه که می‌بینند مشورت می‌دهند اما زمانی که خود تصمیم می‌گیریم با ریزسلول‌هایمان که عمق یک مسئله را لمس کرده‌اند انتخاب می‌کنیم.

من به خوبی می‌دانم که چقدر به نشنیدن‌ها، ندیدن‌ها و آگاه نبودن از تمام بدی‌های این جهان حداقل برای چند روز هم که شده نیازمندم چون حس کردم آن تغییری را که بر من گذاشته است. یک رژیم رسانه‌ای هم لازم است که آدم برای سلامت مغزش از آن استفاده کند و حقیقتش بیشترین چیزی که منجر شد این تصمیم را بگیرم این بود که احساس می‌کردم مغزم در حداقل کاری که فکر کردن است چند نسخه ضعیف‌تر از قبل عمل می‌کند و همه چیز را سرسری می‌نگرد.

یکی دیگر از دلایل جدی‌ام برای این کار این بود که یک رمان در دست نوشتن دارم و فقط بخش نهایی‌اش مانده و مطمئنم به همان مقدار که روزانه برای اینستاگرام وقت می‌گذاشتم اگر برای آن وقت بگذارم تا ده روز دیگر تمام می‌شود و دلیل دوم هم این است که یک ایده را مدتی است در ذهن پرورش داده‌ام و تمام مقدمه‌هایش را چیده‌ام و نیازمندم که در آرامش دست به آغازش بزنم. همین. دو دلیل ساده اما بزرگ.

تمام این کارها و دور شدن‌ها از دیگران و چیزهای مختلف تنها اگر بخواهد در یک چیز خلاصه شود، می‌توان آن را دوری از دیگران برای نزدیکی به خود دانست. که نزدیکی آدم به خودش همانقدر حائز اهمیت است که یک مومن میزان نزدیکی‌اش را به خدا را باارزش و بااهمیت می‌داند.

 

پی‌نوشت: از اینجا اما دل نمی‌کنم، نمک‌گیر سایت شده‌ام.

2 thoughts on “دوری برای نزدیکی

  1. راستش به اینایی که تا دو روز آنلاین نمی شن همه سراغشونو می گیرن حسودیم میشه! البته دلیلش هم اینه که چندان فعال نیستم.
    منم کلی ایده دارم که وقت نمی کنم بهشون برسم. درسام داره به نوشتنم لطمه میزنه :))
    قبل از عید بود. برای نوشتن پیش نویس دوم یه یه ایده ای که یک سال بود داشت خاک می خورد شروع کردم فقط روزی یک صفحه پیش نویس نوشتن. بعضی روزها همون یک صفحه هم نوشتنش سخت بود. ولی بعد یه چند روز گاهی بیشتر از یک صفحه می نوشتم. کم کم ترسم بیشتر از نوشتن ریخت! تجربه خوبی بود. خرده عادت ها همیشه چاره سازند:)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *