مسیر نو ایدۀ نو

دارم یک مدل پست‌گذاری جدید را برای اینستاگرامم برنامه‌ریزی می‌کنم و فکر می‌کنم این کار خودش بخش زیادی از ایده‌یابی کار را هم انجام می‌دهد.

وقتی توی کاری به تکرار طوطی‌وار می‌رسید بهترین کار تغییر روش است. این را توی بدنسازی هم می‌گویند. وقتی بدن آدم به یک برنامه عادت می‌کند و دیگر همه چیز خیلی عادی و تکراری می‌شود زمانی است که باید برنامه را عوض کرد و رفت سراغ برنامه بعد چون عضله از رشد می‌ایستد.

شیوه پست‌گذاری جدید هم شیوۀ آنچنان خاصی نیست. یک ستون از پست‌هایم می‌شود لایوهایی که می‌گذارم. یک ستون می‌شود یادداشت‌هایی که شیاد جنبه آموزشی داشته باشند و کلیدواژه‌ای ازشان را می‌ویسم و عکس می‌گیرم برای پست کردن و آخرین ستون هم می‌شود برای یادداشت‌هایی که شاید بیشتر به خودم مربوط شوند و زندگی‌ام یا شاید هر چیزی از جمله شعر و داستان، ستون آخر برای این است که میلم را سرکوب نکنم، اجازۀ آزادانه عمل کردن را به خودم بدهم، برخلاف دو مدل دیگر.

من کارهای مختلفی را امتحان کرده‌ام و برنامه‌های زیادی را هم سعی کرده‌ام که در زندگی‌ام پیاده کنم و بعد از تمام این‌ها با همین تجربۀ کمی هم که دارم یک چیز را خوب فهمیده‌ام، هر چیزی اندازه‌ای دارد و بعد از تکرار طولانی مدت چیزی که از کاربرد می‌افتد حتما باید سراغ شیوه‌ای نو رفت و دائما خود را به‌روز کرد.

در هر کاری تغییر مسیر یعنی رسیدن به ایده‌های نو.

2 thoughts on “مسیر نو ایدۀ نو

 1. منم به یه تغییری نیاز دارم. فکر کنم برای همین دیگه اون جدول هفتگیِ تولید محتوا جواب نداد. زیادی دست خودمو بسته بودم. اوایل خوب بود ولی این اواخر حتی نتونستم براساسش پیش برم. منم دارم می‌گردم دنبال یه چیدمان جدید.
  برای اینستاگرام هم باید یه فکری بکنم. اصلاً توش راحت نیستم. آدم احساس می‌کنه زیر نورافکنه! من برای سایتم هنوز افزونه بازدید نذاشتم اصلاً نمی‌دونم چقدر بازدید کننده داره بعد اونجا بالأخره هرچند کم مشخصن و این معذبم می‌کنه:( نمی‌دونم کی بهش عادت می‌کنم ولی مجبورم عادت کنم…

  1. واقعا این خشکی برنامه یه جایی رو مخ میشه و حتی جوابگو هم نیست.
   اره اینستاگرام هم سازوکار عجیبی داره، سروکله زدن دائمی با اعداد و ارقام و اون آمار یه جوری یه وابستگی عملی هم میاره به نظرم.
   امیدوارم که کار در اونجا هم به خوبی پیش بره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *