موفقیت به شیوه پاسکال

یکی از نوابغ قرن هفدهم به نام بلز پاسکال، برای نوشتن رسالهٔ بزرگش برنامه ریزی وسیعی کرده بود. او یادداشت هایش را روی باریکه‌های کاغذ می‌نوشت و آن‌ها را در دسته‌های کوچک با نخ به هم می‌بست و سرانجام یادداشت هایش با نام تأملات منتشر و یکی از کتابهای بزرگ ادبیات غرب شد.


این را که خواندم اولین چیزی که به ذهنم رسید «قطره‌قطره جمع گردد وانگهی دریا شود» بود.

یکی از چیزهایی که احتمالا هر کسی برایش تلاش می‌کند کسب موفقیتی در آینده است، چنان که مطابق میل‌اش است. فکر می‌کنم اگر بتوانیم این کار را به طور هدفمند پیش ببریم خیلی بهتر پیش می‌رویم.

پاسکال می‌نوشت و با نخ می‌بست‌شان به یکدیگر تا به آن اجتماع مورد علاقه ازنوشته‌هایش برسد و منتشر کند. ما هم می‌توانیم از چنین شیوه‌ای استفاده کنیم. لزومی ندارد حتما بنویسیم و تأملات‌مان را ثبت کرده و به اشتراک بگذاریم، اگر ورزشکارید می‌توانید هر روز تمرین کردن‌تان را ثبت کنید، اگر نقاشی‌اید می‌توانید هر روز یک نقاشی بکشید و آن را کنار دیگر نقاشی‌هاتان بگذارید و هر کاری را می‌توانید به شیوۀ خاص خودش انجام دهید.

چیزی که مهم است این است که بتوانید به طور روزانه و مداوم دست به کاری بزنید که خودتان هم می‌دانید ذره‌ذره جمع شدنش می‌تواند آن را به بار بنشاند و در آخر در زمان مناسب نتیجه‌اش را ببینید.

فکر می‌کنم انجام این امر تکلیف‌مان را در مسیر یک کار خیلی روشن‌تر کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *