چرا بعضی اوقات نمی‌شود؟ عوامل محیطی!

خب اگر پست قبل را خوانده باشید به خوبی می‌دانید که دیشب چه سختی‌ای کشیدم تا نیمی از کاری را که قرار بود به حساب امروز انجام شود را انجام دهم و خب انجام هم دادم. اما امروز چه؟ امروز به طرز عجیبی یک به فنا رفتگی ناخواسته بود. با اینکه صبح را زودتر از همیشه بیدار شدم و نصف کارها را انجام دادم اما گزینۀ اصلی‌ام عملی نشد.

از ساعت سه بعد از ظهر بیرون بودم تا هشت شب و بقیه‌اش را هم همینطور که رسیدیم به میزبانی از مهمان نشستیم. خب شاید این کار جالبی نباشد اما من انجام دادم و قید آن جمع به حساب صمیمی و شادوخندان را برای مدتی زدم و مقداری خواندم و نوشتم و البته حرف‌هایی که متوقع بودم به شنیدن‌شان را هم شنیدم. همان حرف‌های عجیب‌وغریب.

حقیقتش این است اگر امروز می‌توانستم لایوم را بگذارم خیلی خوشحال می‌شدم و اگر صبح هم بشود باز خیلی خوشحالم، امروز که دیگر تمام شد اما برای فردا هم که خوب فکر می‌کنم این احتمال خیلی کم است. چیزی که برایم خوشایند است این است که خشمگین نیستم(اندوه را اما در خودم حس می‌کنم)، همیشه وقتی یکی از کارهایم انجام نمی‌شد دلم می‌خواست زمین‌وزمان را برهم بزنم اما الان نه، خوب می‌دانم که تمام تلاشم را کردم اما گاهی تمام عوامل محیطی اینطور ردیف می‌شوند که ممکن‌ترین گزینه‌ها هم ناممکن می‌شوند.

نمی‌دانم این جمله را توی چه انیمیشنی دیدم اما می‌گفت وقتی دنیا بهت پشت می‌کنه تو هم بهش پشت کن. الان دقیقا همین‌کار را کرده‌ام. نشد که بشود اما واقعا خشمگین نیستم چون می‌دانم که ممکن نبود، و از اینکه دارم این را به خوبی درک می‌کنم حقیقتا خوشحالم.

2 thoughts on “چرا بعضی اوقات نمی‌شود؟ عوامل محیطی!

  1. بنظرم به جای اینکه آدم خودش رو از خواب و خوراک بندازه و به خودش فشار بیاره و از اون بر انرژیش تحلیل بره و کم بیاره واسه روزای بعد خیلی کار سالمی نیست.
    تا حالا اوضاعم همینطوری بوده. چند روزی شیرۀ جانم را کشیده‌ام و بعد چند روزی طول کشیده تا بتونم انرژی تحلیل رفته رو برگردونم.
    دنبال یه راه میانه‌ام. هنوز که پیداش نکردم:/

    1. دقیقا. یه جمله شنیدم که نمیدونم از کی بود اما میگفت خشمگین شدن مثل این میمونه که برای تنبیه دیگران خودمون رو بزنیم. فکر میکنم خیلی به واقعیت نزدیکه.
      و اینکه آره کار یه جایی سخت میشه و حتما باید یه حد وسط پیدا کرد. امیدوارم که به زودی پیدا بشه براتون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *