کنترل پذیرِ کنترل ناپذیر

در برخی از مواقع شرایطی که پیش می‌آید که به راحتی می‌توانیم خیلی از چیزها را کنترل کنیم اما انگار که هیچ علاقه‌ای به انجام این کار نداریم و سر خود را شیره می‌مالیم.
بسیاری از مواقع می‌شود از کار کردن با موبایل خودداری کرد و به جایش به کارهای مفیدتری ماند کتاب خواندن، فیلم دیدن و ورزش کردن پرداخت.
بسیاری از مواقع می‌شود از هزینه‌های اضافی خود جلوگیری کنیم و مبلغی را برای یادگیری مهارتی جدید پرداخت.
بسیاری از مواقع می‌شود به جای پرداختن به مسائل بی‌اهمیتی مانند یک موزیک ویدیو درجه چندم و مبتذل وقت خود را برای خواندن یک مقاله، یادداشت یا یک جملۀ خوب گذاشت.
در بسیاری از مواقع انسان وقایع کنترل پذیر را کنترل ناپذیر تلقی می‌کند تا راه را برای تنبلی خود باز کند. در واقع در بسیاری از مواقع این خود آدم‌ها هستند که با کنترل نکردن اتفاقات ساده باعث رخداد حوادثی کنترل ناپذیر می‌شوند.
اگر شما هم یکی از افرادی باشید که جریان زندگی‌تان در موبایل جاری‌ست احتمالا از ایستا بودن در مسیر رشد و زندگی‌تان گله‌مندید.
اگر از هرینه‌های اضافی پرهیز نمی‌کنید یحتمل با بی‌پولی سر و کله می‌زنید.
اگر برای چیزهای بی‌ارزش بیش از آنکه لایق باشند وقت می‌گذارید احتمالا احساس کمبود وقت می‌کنید و ده‌ها مثال دیگر.
در زندگی بسیاری از حوادث همان گونه‌ای رقم می‌خورند که ما در هنگام اختیار با آنها برخورد کرده‌ایم. یعنی شما در هنگام اختیار هر چه بکارید به اجبار باید همان را برداشت کنید. پس بذر خود را با دقت انخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *