سه راهکار برای انجام دادن کارهایمان

سه راهکار برای انجام دادن کارهایمان:

1-کارتان را همیشه همراه خود داشته باشید.
شما و کاری که انجام می‌دهید از یکدیگر جدا نیستید و قرار نیست چیزی بین شما فاصله بیاندازد، مگر اختیار و تصمیمی از سوی خودتان.
اگر نویسنده‌اید (یا نقاش)همیشه یک قلم و کاغذ همراه خود داشته باشید. اگر از اهالی موسیقی هستید سعی کنید سازتان همیشه همراه‌تان باشد. اگر کار فنی انجام می‌دهید ابزارتان همیشه با شما باشد و…

2-کارتان را به جایزه‌ای برای خود بدل کنید.
اگر به کاری که انجام می‌دهید علاقه نداشته باشید همواره به دنبال فرار کردن از انجام دادنش هستید.
همیشه این را به یاد داشته باشید که کار شما باید پاداشی از سوی خودتان به خودتان باشد و با هر بار انجام دادنش مالامال از لذت شوید. یعنی شما هر بار که به سمت کارتان رفتید باید شوق از نو انجام دادنش در وجودتان بجوشد پس در انتخابش دقت کنید.(البته این را به یاد داشته باشید که افراد در برهه‌های زمانی مختلف می‌توانند نسبت به یک چیز حس‌های گوناگونی داشته باشند و اگر گاهی میل به انجام کار در وجودتان کم شد، شاید نشان از نیازمندی به استراحت باشد.)

3- از انجام کارهای غیرضروری پرهیز کنید.
هر یک از ما روزانه کارهای مختلفی انجام می‌دهیم. به دیدن یک دوست می‌رویم، کتاب می‌خوانیم، وب‌گردی می‌کنیم یا هر چیز دیگری. اما به این نکته توجه داشته باشید که ایجاد فرعیات زیاد در مسیر حرکت می‌تواند شما را از مسیر اصلی دور کند.
در واقع شما باید از انجام کارهای غیرضروری پرهیز کنید و از این طریق فرصت کافی برای رسیدگی به کارهای مهم‌تر را پیدا کنید.
اگر روزی دو ساعت اینستاگرام‌گردی می‌کنید مدت زمانش را نصف کنید و یک ساعت بیشتر برای کار خود وقت بگذارید.
اگر گاه و بیگاه و به هر دلیلی می‌خوابید از مقدار خوابیدن‌تان کم کنید و بر روی کارتان متمرکز شوید.
و…

این را به یاد داشته باشید که هیچکس تعهد نداده است که همه چیز همانطور پیش رود که شما دوست دارید و این شمایید که باید شرایط را برای انجام یک کار مهیا کنید.


«با انجام کارهای لازم شروع کنید؛ سپس کارهای امکان‌پذیر را انجام دهید، و به یکباره خواهید دید در حال انجام غیرممکن‌ها هستید»
فرانسیس آسیزی


در واقع نیاز نیست کار کردن را برای خود سخت کنید. شما می‌توانید از آسان‌ترین کارها شروع کنید و کم‌کم خود را با شیوه‌ای که در زندگی اجرا کرده‌اید وفق دهید و اگر به صورت یکباره خود را تحت فشار قرار دهید با آن روی سکه که تنفر از انجام یک کار است روبه‌رو می‌شوید.
درست است که دوست داشتن و تنفر از یک چیز در تضاد با هم هستند و دور از یکدیگر به نظر می‌رسند اما فاصلۀ آنها از یکدیگر درست مانند دو روی یک سکه است. همانقدر دور و همانقدر نزدیک و این رفتار شما است که تعیین می‌کند کدام روی سکه را ببینید.

 

شاید این یادداشت برای‌تان مفید باشد: چگونه اشتیاق‌مان را حفظ نماییم؟

One thought on “سه راهکار برای انجام دادن کارهایمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *