جرقه

بزرگ‌ترین جرقات زمانی در  ذهن شما زده می‌شوند که به ریزترین نکات زندگی‌تان توجه کنید.

هر جرقه می‌تواند آغاز انفجاری بزرگ باشد یا که در حد همان جرقه باقی بماند. همه چیز به این بستگی دارد که شما شرایط را برای آن چگونه مهیا کنید.

اگر به دنبال بهره‌وری و استفاده به بیشترین میزان ممکن از اندوخته‌های ذهنی‌تان هستید، باید خود را به انبار باروتی تبدیل کنید که کوچک‌ترین جرقه‌ای در آن منجر به انفجاری بزرگ می‌شود. یعنی شما قید کوچک‌ترین ایده‌های ذهنی‌تان را نباید بزنید و از هر کدام باید چیزی خلق کنید. حتی یک تولید به درد نخور.

در حقیقت یکی از اصل‌های مهم در رشد این است که از هیچ ایده‌ای چشم‌پوشی نشود.

  • اگر ایدۀ یک داستان عاشقانۀ آبکی به ذهن‌تان رسید طوری نیست با خیال راحت بنویسید.
  • اگر شعری به ذهن‌تان رسید که فکر می‌کنید تکراری است مشکلی نیست، ثبتش کنید.
  • اگر ایده نوعی خاص از نقاشی کشیدن به ذهن‌تان خطور کرد عملی‌اش کنید.
  • اصلا اگر فکر کردید می‌شود بخشی از یک اثر دیگر را تغییراتی داد و بهترش کرد، تغیرش دهید.(در اینجا منظور برای تمرین کردن و فعال نگاه داشتن ذهن است)

مهم‌ترین چیزی که وجود دارد این است که شما اجازه ندهید خلاقیت‌تان هدر رود.

این را به یاد داشته باشید که سخت‌گیری در مراحل اولیه تولید یک محتوا می‌تواند باعث ایستا شدن شما شود و از موانع رشدتان محسوب شود. شما در وهلۀ اول باید بتوانید خلق کنید و بعد به خود اجازه دهید بابت کیفیتش خود را قضاوت کنید.

اگر از تولید محتوای بد می‌ترسید، هیچوقت فرصت تولید محتوای خوب را به دست نمی‌آورید.

پس از هیچ جرقه‌ای در ذهن‌تان به سادگی عبور نکنید. کوچک‌ترین ایده‌ها می‌توانند مخلوق‌هایی بزرگ به جا بگذارند. تنها اگر به سادگی از کنارشان عبور نکنید.

توصیه:

این بار که از خانه بیرون زدید به رفتار آدم‌ها بیشتر توجه کنید. به پوشش‌شان، به مدل موهای‌شان، راه رفتن‌شان و کردار و رفتارشان. قطعا اگر تنها به هم‌نوع‌های خود هم توجه کنید ذهن‌تان سرشار از حرف‌هایی برای گفتن و ایده‌هیی برای خلق کردن می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *